Olympijské hry 2006 Turín
Program   Týmy   Datum  
zobrazit soupisky zobrazit články
 
Medaile
1. Švédsko
2. Finsko
3. Česká republika
 
Skupina A
 
Středa 15. února, 13.00Turín
Itálie2:7(0:1, 2:5, 0:1)Kanada
Góly:21. Scandella, 39. Parco - 6. Iginla, 22. Heatley, 26. Doan, 27. Iginla, 34. St. Louis, 35. Richards, 44. Thornton
 
Středa 15. února, 15.30Turín
Švýcarsko0:5(0:1, 0:4, 0:0)Finsko
Góly:14. O. Jokinen, 24. Numminen, 29. O. Jokinen, 34. Selänne, 40. Selänne
 
Středa 15. února, 17.00Turín
Německo1:4(1:0, 0:2, 0:2)Česká republika
Góly:20. Boos - 22. T. Kaberle, 24. T. Kaberle, 58. Jágr, 60. Výborný
 
Čtvrtek 16. února, 12.00Turín
Finsko6:0(0:0, 4:0, 2:0)Itálie
Góly:22. Lehtinen, 24. S. Koivu, 31. J. Jokinen, 39. Peltonen, 53. Selänne, 56. Selänne
 
Čtvrtek 16 února, 13.00Turín
Česká republika2:3(0:1, 1:1, 1:1)Švýcarsko
Góly:23. Jágr, 41. Židlický - 6. Ziegler, 30. Peterlini, 47. Streit
 
Čtvrtek 16. února, 20.00Turín
Kanada5:1(3:0 1:1 1:0)Německo
Góly:5. Redden, 8. Sakic, 11. Gagne, 36. Heatley, 60. Doan - 30. Ehrhoff
 
Sobota 18. února, 13.00Turín
Itálie3:3(1:0 0:1 2:2)Německo
Góly:3. Parco, 45. Iob, 59. Borgatello - 27. T. Martinec, 48. Felski, 59. M. Goc
 
Sobota 18. února, 15.30Turín
Kanada0:2(0:1 0:1 0:0)Švýcarsko
Góly:19. Di Pietro, 29. Di Pietro
 
Sobota 18. února, 21.00Turín
Česká republika2:4(1:1 1:1 0:2)Finsko
Góly:9. Židlický, 39. Židlický - 15. O. Jokinen, 36. Lehtinen, 41. Selänne, 49. Lehtinen
 
Neděle 19. února, 12.00Turín
Německo2:2(0:0 1:2 1:0)Švýcarsko
Góly:23.Felski, 53.Boos - 29.Conne, 39.Di Pietro
 
Neděle 19. února, 20.00Turín
Česká republika4:1(2:0, 1:0, 1:1)Itálie
Góly:13. Hejduk, 15. Prospal, 29. Prospal, 59. Prospal - 58. Parco
 
Neděle 19. února, 21.00Turín
Finsko2:0(2:0, 0:0, 0:0)Kanada
Góly:12. Selänne, 16. N. Kapanen
 
Úterý 21. února, 12.30Turín
Švýcarsko3:3(2:1, 0:1, 1:1)Itálie
Góly:4. Lemm, 7. Fischer, 57. Rüthemann - 16. Busillo, 21. Trevisani, 47. Iob
 
Úterý 21. února, 15.30Turín
Finsko2:0(1:0, 1:0, 0:0)Německo
Góly:3. N. Kapanen, 40. S. Koivu
 
Úterý 21. února, 16.30Turín
Kanada3:2(3:0, 0:1, 0:1)Česká republika
Góly:8. Richards, 12. St. Louis, 20. Pronger - 34. Kubina, 43. Čajánek
 
TýmZVRPSkóreB
1.  Finsko550019:210
2.  Švýcarsko522110:126
3.  Kanada530215:96
4.  Česká republika520314:124
5.  Německo50237:162
6.  Itálie50239:232

Skupina B
 
Středa 15. února, 11.30Turín
Kazachstán2:7(0:3, 1:4, 1:0)Švédsko
Góly:21. J. Koreškov, 49. Antipin - 8. D. Tjärnqvist, 11. Alfredsson, 17. H. Sedin, 29. Axelsson, 32. M. Sundin, 36. D. Sedin, 37. D. Tjärnqvist
 
Středa 15. února, 20.00Turín
Rusko3:5(2:1, 1:2, 0:2)Slovensko
Góly:10. Dacjuk, 13. Kovaljov, 31. Gončar - 10. Demitra, 26. Višňovský, 34. Bondra, 57. Gáborík, 60. Gáborík
 
Středa 15. února, 21.00Turín
Lotyšsko3:3(1:2, 2:0, 0:1)USA
Góly:14. Niživijs, 36. Tribuncovs, 36. Vasiljevs - 10. Gionta, 11. Conroy, 43. Leopold
 
Čtvrtek 16. února, 16.00Turín
Švédsko0:5(0:0, 0:3, 0:2)Rusko
Góly:28. Kovaljov, 29. Ovečkin, 39. Sušinskij, 51. Kozlov, 55. Afinogenov
 
Čtvrtek 16 února, 17.00Turín
Slovensko6:3(4:1, 1:2, 1:0)Lotyšsko
Góly:6. Zedník, 6. Petrovický, 8. Demitra, 14. Marián Hossa, 34. Chára, 50. Marián Hossa - 7. Ozolinš, 21. Cipulis, 27. Niživijš
 
Čtvrtek 16. února, 21.00Turín
USA4:1(3:0, 0:0, 1:1)Kazachstán
Góly:2. Guerin, 9. Rolston, 17. Gionta, 52. Modano - 52. J. Koreškov
 
Sobota 18. února, 11.30Turín
Kazachstán0:1(0:0, 0:1, 0:0)Rusko
Góly: 32. Charitonov
 
Sobota 18. února, 17.00Turín
Švédsko6:1(1:0, 4:0, 1:1)Lotyšsko
Góly:15. Pahlsson, 23. Lidström, 25. Alfredsson, 26. Axelsson, 28. Zetterberg, 45. Alfredsson - 50. Ziedinš
 
Sobota 18. února, 20.00Turín
Slovensko2:1(0:0, 1:1, 1:0)USA
Góly:35. Marián Hossa, 42. Bondra - 39. Rolston
 
Neděle 19. února, 13.00Turín
Rusko9:2(3:1, 3:0, 3:1)Lotyšsko
Góly:8. Kovalčuk, 10. Sušinskij, 13. Kovalčuk, 24. Kovalčuk, 26. Kozlov, 36. Kovalčuk, 42. Jašin, 48. Malkin, 57. Ovečkin - 10. Cipruss, 59. M. Redlihs
 
Neděle 19. února, 16.00Turín
Slovensko2:1(0:1, 1:0, 1:0)Kazachstán
Góly:40. Bondra, 49. Marián Hossa - 17. J. Koreškov
 
Neděle 19. února, 17.00Turín
USA1:2(1:1, 0:0, 0:1)Švédsko
Góly:18. Modano - 8. Alfredsson, 45. Samuelsson
 
Úterý 21. února, 11.30Turín
Lotyšsko2:5(1:1, 0:1, 1:3)Kazachstán
Góly:16. Tambijevs, 46. Cipruss - 8. A. Koreškov, 36. Antropov, 53. Alexandrov, 55. J. Koreškov, 59. J. Koreškov
 
Úterý 21. února, 20.00Turín
Švédsko0:3(0:1, 0:0, 0:2)Slovensko
Góly:16. Bondra, 47. Marián Hossa, 59. Suchý
 
Úterý 21. února, 20.30Turín
USA4:5(1:2, 1:1, 2:2)Rusko
Góly:19. Rolston, 40. Gionta, 45. Gomez, 51. Cole - 10. Koroljuk, 11. Malkin, 35. A. Markov, 50. Ovečkin, 52. Kovaljov
 
TýmZVRPSkóreB
1.  Slovensko550018:810
2.  Rusko540123:118
3.  Švédsko530215:126
4.  USA511313:133
5.  Kazachstán51049:162
6.  Lotyšsko501411:291

Čtvrtfinále
 
Středa 22. února, 17.30Turín
Finsko4:3(2:1, 2:1, 0:1)USA
Góly:10. Peltonen (J. Jokinen, S. Salo), 13. S. Salo, 26. O. Jokinen (Peltonen), 38. O. Jokinen - 14. Knuble (Schneider, Weight), 22. Schneider (Rafalski, Conroy), 56. Gionta (Drury, Cole)
Info:Rozhodčí: Devorski (Kanada) - Miller (Kanada), Mášik (Slovensko), Vyloučení: 8:10, Využití: 2:1, Diváci: 6691
 
Středa 22. února, 16.30Turín
Švýcarsko2:6(1:2, 0:3, 1:1)Švédsko
Góly:9. Streit (Della Rossa, Plüss), 41. Lemm (Rüthemann) - 4. H. Sedin (D. Sedin, Lidström), 14. Modin (Forsberg, Alfredsson), 23. Zetterberg (Holmström, K. Jönsson), 30. Sundin (Lidström, Alfredsson), 33. Sundin (Forsberg, D. Tjärnqvist), 49. Pahlsson (Alfredsson, Axelsson)
Info:Rozhodčí: Marouelli (Kanada) - Nelson (USA), Šeljanin (Rusko), Vyloučení: 4:1, Využití: 0:2, Diváci: 2970
 
Středa 22. února, 20.30Turín
Rusko2:0(0:0, 0:0, 2:0)Kanada
Góly:42. Ovečkin (Kozlov), 60. Kovaljov (A. Markov)
Info:Rozhodčí: Larue (USA) - Sericolo (USA), Karlsson (Švédsko), Vyloučení: 8:9, Využití: 2:0, Diváci: 4130
 
Středa 22. února, 21.30Turín
Slovensko1:3(0:1, 0:1, 1:1)Česká republika
Góly:44. Gáborík (Marián Hossa) - 13. Ručinský, 29. Hejduk (F. Kaberle, Ručinský), 60. Straka
Info:Rozhodčí: Van Massenhoven (Kanada) - Racicot (Kanada), Fonselius (Finsko), Vyloučení: 7:4, Využití: 2:1, Diváci: 6893
Semifinále
 
Pátek 24. února, 16.30Turín
Švédsko7:3(2:1, 4:2, 1:0)Česká republika
Góly:1. Modin (M. Sundin, Forsberg), 14. Axelsson (Lidström, Kronwall), 22. H. Sedin (D. Sedin), 24. Bäckman (Alfredsson), 28. J. Jönsson (K. Jönsson, Samuelsson), 39. Alfredsson (Axelsson), 57. Holmström (Zetterberg)- 4. Kuba (Straka, Prospal), 31. Hemský (Jágr, Židlický), 32. Prospal (Výborný)
Info:Rozhodčí: Marouelli (Kanada) - Racicot (Kanada), Hämäläinen (Finsko), Vyloučení: 3:4, Využití: 1:1, Diváci: 8071
 
Pátek 24. února, 21.30Turín
Finsko4:0(1:0, 2:0, 1:0)Rusko
Góly:7. Peltonen (Timonen), 30. Lydman (S. Koivu), 34. S. Koivu (Timonen, Selänne), 50. O. Jokinen (Peltonen, N. Kapanen)
Info:Rozhodčí: Van Massenhoven (Kanada) - Mášik (Slovensko), Sericolo (USA), Vyloučení: 7:4, Využití: 2:1, Diváci: 6893

O třetí místo
 
Sobota 25. února, 20.30Turín
Česká republika3:0(1:0, 1:0, 1:0)Rusko
Góly:5. Erat (Výborný, Lang), 27. Židlický (Jágr, Lang), 60. Straka (Erat)
Info:Rozhodčí: Andersson (Švédsko) - Karlsson (Švédsko), Miller (Kanada), Vyloučení: 7:3, Využití: 1:0, Diváci: 8379

Finále
 
Neděle 26. února, 14.00Turín
Finsko2:3(1:0, 1:2, 0:1)Švédsko
Góly:15. Timonen (Selänne), 35. Peltonen (J. Jokinen, O. Jokinen) - 25. Zetterberg (Samuelsson, Bäckman), 34. Kronwall (Zetterberg), 41. Lidström (M. Sundin, Forsberg)
Info:Rozhodčí: Devorski (Kanada) - Nelson (USA), Mášik (Slovensko), Vyloučení: 7:7, Využití: 1:2, Diváci: 8274

Soupisky
 
Česká republikaSkupina A
Brankáři:Dominik Hašek (Ottawa), Tomáš Vokoun (Nashville), Milan Hnilička (Liberec)
Obránci:Pavel Kubina (Tampa Bay), Jaroslav Špaček (Chicago), Marek Židlický (Nashville), František Kaberle (Carolina), Tomáš Kaberle (Toronto), Filip Kuba (Minnesota), Marek Malík (New York Rangers)
Útočníci:Martin Ručinský (New York Rangers), Martin Straka (New York Rangers), Jaromír Jágr (New York Rangers), Milan Hejduk (Colorado), David Výborný (Columbus), Václav Prospal (Tampa Bay), Robert Lang (Detroit), Petr Čajánek (St. Louis), Rostislav Olesz (Florida), Aleš Hemský (Edmonton), Jan Bulis (Montreal), Martin Erat (Nashville), Patrik Eliáš (New Jersey)
Trenéři:Alois Hadamczik, Mojmír Trličík a Ondřej Weissman
 
NěmeckoSkupina A
Brankáři:Olaf Kölzig (Washington Capitals), Robert Müller (Krefeld Pinguine), Thomas Greiss (Kolín nad Rýnem)
Obránci:Sascha Goc (Adler Mannheim), Christian Ehrhoff (San Jose Sharks), Christoph Schubert (Ottawa Senators), Stefan Schauer (Norimberk Ice Tigers), Andreas Renz (Kolín nad Rýnem), Alexander Sulzer (Düsseldorf Metro Stars), Lasse Kopitz (Kolín nad Rýnem)
Útočníci:Dennis Seidenberg (Philadelphia Flyers), Stefan Ustorf (Eisbären Berlín), Jochen Hecht (Buffalo Sabres), Marco Sturm (Boston Bruins), Daniel Kreutzer (Düsseldorf Metro Stars), Alexander Barta (Hamburk Freezers), Tomáš Martinec (Norimberk Ice Tigers), Eduard Lewandowski (Kolín nad Rýnem), Klaus Kathan (Düsseldorf Metro Stars), Marcel Goc (San Jose Sharks), Michael Hackert (Frankfurt Lions), Petr Fical (Norimberk Ice Tigers), Jan Benda (Chemopetrol Litvínov)
 
ŠvýcarskoSkupina A
Brankáři:David Aebischer (Colorado), Marco Bührer (Bern), Martin Gerber (Carolina),
Obránci:Severin Blindenbacher, Mathias Seger (oba Curych), Goran Bezina (Ženeva), Olivier Keller (Basilej), Martin Steinegger (Bern), Mark Streit (Montreal), Julien Vauclair (Lugano)
Útočníci:Flavien Conne, Sandy Jeannin, Kevin Romy (všichni Lugano), Patric Della Rossa, Paul DiPietro, Patrick Fischer (všichni Zug), Marcel Jenni, Romano Lemm (oba Kloten), Thierry Paterlini, Adrian Wichser (oba Curych), Martin Plüss (Frölunda), Ivo Rüthemann, Thomas Ziegler (oba Bern)
 
KanadaSkupina A
Brankáři:Martin Brodeur (New Jersey), Roberto Luongo (Florida), Marty Turco (Dallas)
Obránci:Rob Blake (Colorado), Adam Foote (Columbus), Ed Jovanovski (Vancouver), Scott Niedermayer (Anaheim), Chris Pronger (Edmonton), Robyn Regehr (Calgary), Wade Redden (Ottawa)
Útočníci:Vincent Lecavalier, Brad Richards, Martin St. Louis (všichni Tampa Bay), Ryan Smyth (Edmonton), Joe Sakic (Colorado), Simon Gagne (Philadelphia), Jarome Iginla (Calgary), Shane Doan (Phoenix), Todd Bertuzzi (Vancouver), Dany Heatley (Ottawa), Kris Draper (Detroit), Rick Nash (Columbus), Joe Thornton (San Jose)
 
ItálieSkupina A
Brankáři:Günther Hell, Jason Muzzatti (oba HC Bolzano), René Baur (Senfter Valpusteria)
Obránci:Michele Strazzabosco, Armin Helfer, Christian Borgatello (všichni Milán Vipers), Florian Ramoser (HC Bolzano), André Signoretti (SG Cortina), Carter Trevisani (Asiago Hockey), Robert Nardella (Rockford IceHogs/UHL)
Útočníci:John Parco, Jason Cirone, Giulio Scandella, Lucio Topatigh (všichni Asiago Hockey), Stefano Margoni, Stefan Zisser (oba HC Bolzano), Mario Chitarroni, Joe Busillo (Milán Vipers), Giorgio De Bettin, Anthony Tuzzolino (SG Cortina), Manuel De Toni (Alleghe Hockey), Luca Ansoldi (Ritten Sport), Anthony Iob (Klagenfurt)
 
FinskoSkupina A
Brankáři:Miikka Kiprusoff (Calgary), Kari Lehtonen (Atlanta), Fredrik Norrena (Linköping)
Obránci:Aki-Petteri Berg (Toronto), Toni Lydman (Calgary), Teppo Numminen (Buffalo), Joni Pitkänen (Philadelphia), Sami Salo (Vancouver), Kimmo Timonen (Nashville), Ossi Väänänen (Colorado)
Útočníci:Niko Kapanen, Jere Lehtinen, Antti Miettinen (všichni Dallas), Jukka Hentunen, Ville Peltonen (oba Lugano), Olli Jokinen (Florida), Sami Kapanen (Philadelphia), Mikko Koivu (Minnesota), Saku Koivu (Montreal), Antti Laaksonen (Colorado), Jarkko Ruutu (Vancouver), Tuomo Ruutu (Chicago), Teemu Selänne (Anaheim)
 
RuskoSkupina B
Brankáři:Nikolaj Chabibulin (Chicago), Jevgenij Nabokov (San Jose), Ilja Bryzgalov (Anaheim)
Obránci:Darius Kasparaitis, Fjodor Tjutin (oba NY Rangers), Sergej Gončar (Pittsburgh), Alexej Žitnik (NY Islanders), Anton Volčenkov (Ottawa), Andrej Markov (Montreal), Daniil Markov (Nashville), Dmitrij Bykov (Dynamo Moskva)
Útočníci:Maxim Sušinskij, Alexander Charitonov (oba Dynamo Moskva), Pavel Dacjuk (Detroit), Ilja Kovalčuk (Atlanta), Alexej Jašin (NY Islanders), Alexej Kovaljov (Montreal), Alexender Ovečkin (Washington), Viktor Kozlov (New Jersey), Maxim Afinogenov (Buffalo), Alexej Žamnov (Boston), Alexender Frolov (Los Angeles), Jevgenij Malkin (Magnitogorsk)
 
KazachstánSkupina B
Brankáři:Vitalij Jeremejev (Dynamo Moskva), Vitalij Kolesnik (Colorado), Sergej Ogurešnikov (Torpedo Usť- Kamenogorsk)
Obránci:Arťjom Argokov, Alexej Koledajev (oba Novosibirsk), Denis Šemelin, Alexej Vasilčenko (oba Nižněkamsk), Oleg Kovalenko (Torpedo Usť-Kamenogorsk), Jevgenij Pupkov (Petrohrad), Alexej Troščinskij (Omsk), Vitalij Tregubov (Barys Astana)
Útočníci:Sergej Alexandrov, Andrej Ogorodnikov, Andrej Troščinskij, Alexander Koreškov, Jevgenij Koreškov (všichni Torpedo Usť-Kamenogorsk), Fjodor Poliščuk (Petrohrad), Andrej Samochvalov (Nižnyj Novgorod), Dmitrij Upper (CSKA Moskva), Andrej Pčeljakov, Konstantin Šafranov (Křídla Sovětů), Dmitrij Dudarev (Kazaň), Nikolaj Antropov (Toronto)
 
ŠvédskoSkupina B
Brankáři:Henrik Lundqvist (NY Rangers), Stefan Liv (HV 71), Mikael Tellqvist (Toronto)
Obránci:Nicklas Lidström, Niklas Kronwall (oba Detroit), Mattias Norström (Los Angeles), Mattias Öhlund (Vancouver), Kim Johnsson (Philadelphia), Christian Bäckman (St Louis), Kenny Jönsson (Rögle)
Útočníci:Markus Näslund, Daniel Sedin, Henrik Sedin (všichni Vancouver), Henrik Zetterberg, Mikael Samuelsson (oba Detroit), Peter Forsberg (Philadelphia), Daniel Alfredsson (Ottawa), Mats Sundin (Toronto), Fredrik Modin (Tampa Bay), Samuel Pahlsson (Anaheim), Per-Johan Axelsson (Boston), Mika Hannula (HV 71), Jörgen Jönsson (Färjestad)
 
SlovenskoSkupina B
Brankáři:Ján Lašák (Pardubice), Karol Križan (MODO), Peter Budaj (Colorado)
Obránci:Zdeno Chára, Andrej Meszároš (oba Ottawa), Martin Štrbák (CSKA Moskva), Ivan Majeský (Washington), Radoslav Suchý (Columbus), Ľubomír Višňovský (Los Angeles), Milan Jurčina (Boston)
Útočníci:Marián Gáborík (Minnesota), Richard Zedník (Montreal), Jozef Stümpel (Florida), Miroslav Šatan (New York Islanders), Ľuboš Bartečko (Lulea), Marcel Hossa (New York Rangers), Pavol Demitra (Los Angeles), Ladislav Nagy (Phoenix), Michal Handzuš (Philadelphia), Marek Svatoš (Colorado), Peter Bondra, Marián Hossa (oba Atlanta), Richard Kapuš (Novokuzněck)
 
LotyšskoSkupina B
Brankáři:Arturs Irbe (Salcburk), Edgars Masalskis (Almetěvsk), Sergejs Naumovs (Chimik MO)
Obránci:Viktors Ignatěvs (Linec), Rodrigo Lavinš (Brynäs), Karlis Skrastinš (Colorado), Sandis Ozolinš (Anaheim), Agris Saviels (Nižnyj Novgorod), Atvars Tribuncovs (Mora), Arvids Rekis (Augsburg), Georgijs Pujacs (Riga 2000)
Útočníci:Aigars Cipruss, Girts Ankipans, Armands Berzinš (všichni Riga 2000), Herberts Vasiljevs (Krefeld), Aleksanders Niživijs (Nižnyj Novgorod), Aleksejs Semjonovs (Malmö), Grigorijs Pantelejevs (Dmitrov), Maris Ziedinš (Greenville), Leonids Tambijevs (Basilej), Janis Sprukts (Hämeenlinna), Vladimirs Mamonovs (Liepaja), Mikelis Redlihs (Björklöven)
 
USASkupina B
Brankáři:Rick DiPietro (NY Islanders), Robert Esche (Philadelphia), John Grahame (Tampa Bay)
Obránci:Chris Chelios, Mathieu Schneider (oba Detroit), Derian Hatcher (Philadelphia), Jordan Leopold (Calgary), John- Michael Liles (Colorado), Aaron Miller (Los Angeles), Brian Rafalski (New Jersey)
Útočníci:Jason Blake, Mark Parrish (oba NY Islanders), Brian Gionta, Scott Gomez (oba New Jersey), Bill Guerin, Mike Modano (oba Dallas), Keith Tkachuk, Doug Weight (oba St. Louis), Erik Cole (Carolina), Craig Conroy (Los Angeles), Chris Drury (Buffalo), Mike Knuble (Philadelphia), Brian Rolston (Minnesota)

MS 200611. 04. 2006
Mistrovství světa v ledním hokeji se uskuteční v hlavním městě Lotyšska (Riga). Hrát se bude v halách Riga a Skonto.
Olympijské hry11. 04. 2006
Čeští hokejisté obsadili třetí místo a odváží si domů bronzové medaile.
Místo Průchy pojede na olympijské hry Eliáš07. 02. 2006
Petra Průchu, který si poranil koleno, nahradí na olympijských hrách Patrik Eliáš z New Jersey Devils.
Olympijské hry - slavnostní zahájení07. 02. 2006
Olympijské hry budou slavnostně zahájeny v pátek 10. února.


ENGLISH