Olympic Games 2006 Torino
Program   Teams   Date  
zobrazit soupisky zobrazit články
 
Medaile
1. Sweden
2. Finland
3. Czech Republic
 
Group A
 
Wednesday 15. February, 13.00Torino
Italy2:7(0:1, 2:5, 0:1)Canada
Goals:21. Scandella, 39. Parco - 6. Iginla, 22. Heatley, 26. Doan, 27. Iginla, 34. St. Louis, 35. Richards, 44. Thornton
 
Wednesday 15. February, 15.30Torino
Switzerland0:5(0:1, 0:4, 0:0)Finland
Goals:14. O. Jokinen, 24. Numminen, 29. O. Jokinen, 34. Selänne, 40. Selänne
 
Wednesday 15. February, 17.00Torino
Germany1:4(1:0, 0:2, 0:2)Czech Republic
Goals:20. Boos - 22. T. Kaberle, 24. T. Kaberle, 58. Jágr, 60. Výborný
 
Thursday 16. February, 12.00Torino
Finland6:0(0:0, 4:0, 2:0)Italy
Goals:22. Lehtinen, 24. S. Koivu, 31. J. Jokinen, 39. Peltonen, 53. Selänne, 56. Selänne
 
Thursday 16 February, 13.00Torino
Czech Republic2:3(0:1, 1:1, 1:1)Switzerland
Goals:23. Jágr, 41. Židlický - 6. Ziegler, 30. Peterlini, 47. Streit
 
Thursday 16. February, 20.00Torino
Canada5:1(3:0 1:1 1:0)Germany
Goals:5. Redden, 8. Sakic, 11. Gagne, 36. Heatley, 60. Doan - 30. Ehrhoff
 
Saturday 18. February, 13.00Torino
Italy3:3(1:0 0:1 2:2)Germany
Goals:3. Parco, 45. Iob, 59. Borgatello - 27. T. Martinec, 48. Felski, 59. M. Goc
 
Saturday 18. February, 15.30Torino
Canada0:2(0:1 0:1 0:0)Switzerland
Goals:19. Di Pietro, 29. Di Pietro
 
Saturday 18. February, 21.00Torino
Czech Republic2:4(1:1 1:1 0:2)Finland
Goals:9. Židlický, 39. Židlický - 15. O. Jokinen, 36. Lehtinen, 41. Selänne, 49. Lehtinen
 
Sunday 19. February, 12.00Torino
Germany2:2(0:0 1:2 1:0)Switzerland
Goals:23.Felski, 53.Boos - 29.Conne, 39.Di Pietro
 
Sunday 19. February, 20.00Torino
Czech Republic4:1(2:0, 1:0, 1:1)Italy
Goals:13. Hejduk, 15. Prospal, 29. Prospal, 59. Prospal - 58. Parco
 
Sunday 19. February, 21.00Torino
Finland2:0(2:0, 0:0, 0:0)Canada
Goals:12. Selänne, 16. N. Kapanen
 
Tuesday 21. February, 12.30Torino
Switzerland3:3(2:1, 0:1, 1:1)Italy
Goals:4. Lemm, 7. Fischer, 57. Rüthemann - 16. Busillo, 21. Trevisani, 47. Iob
 
Tuesday 21. February, 15.30Torino
Finland2:0(1:0, 1:0, 0:0)Germany
Goals:3. N. Kapanen, 40. S. Koivu
 
Tuesday 21. February, 16.30Torino
Canada3:2(3:0, 0:1, 0:1)Czech Republic
Goals:8. Richards, 12. St. Louis, 20. Pronger - 34. Kubina, 43. Čajánek
 
TeamGPWTLScoreP
1.  Finland550019:210
2.  Switzerland522110:126
3.  Canada530215:96
4.  Czech Republic520314:124
5.  Germany50237:162
6.  Italy50239:232

Group B
 
Wednesday 15. February, 11.30Torino
Kazakhstan2:7(0:3, 1:4, 1:0)Sweden
Goals:21. J. Koreškov, 49. Antipin - 8. D. Tjärnqvist, 11. Alfredsson, 17. H. Sedin, 29. Axelsson, 32. M. Sundin, 36. D. Sedin, 37. D. Tjärnqvist
 
Wednesday 15. February, 20.00Torino
Russia3:5(2:1, 1:2, 0:2)Slovakia
Goals:10. Dacjuk, 13. Kovaljov, 31. Gončar - 10. Demitra, 26. Višňovský, 34. Bondra, 57. Gáborík, 60. Gáborík
 
Wednesday 15. February, 21.00Torino
Latvia3:3(1:2, 2:0, 0:1)USA
Goals:14. Niživijs, 36. Tribuncovs, 36. Vasiljevs - 10. Gionta, 11. Conroy, 43. Leopold
 
Thursday 16. February, 16.00Torino
Sweden0:5(0:0, 0:3, 0:2)Russia
Goals:28. Kovaljov, 29. Ovečkin, 39. Sušinskij, 51. Kozlov, 55. Afinogenov
 
Thursday 16 February, 17.00Torino
Slovakia6:3(4:1, 1:2, 1:0)Latvia
Goals:6. Zedník, 6. Petrovický, 8. Demitra, 14. Marián Hossa, 34. Chára, 50. Marián Hossa - 7. Ozolinš, 21. Cipulis, 27. Niživijš
 
Thursday 16. February, 21.00Torino
USA4:1(3:0, 0:0, 1:1)Kazakhstan
Goals:2. Guerin, 9. Rolston, 17. Gionta, 52. Modano - 52. J. Koreškov
 
Saturday 18. February, 11.30Torino
Kazakhstan0:1(0:0, 0:1, 0:0)Russia
Goals: 32. Charitonov
 
Saturday 18. February, 17.00Torino
Sweden6:1(1:0, 4:0, 1:1)Latvia
Goals:15. Pahlsson, 23. Lidström, 25. Alfredsson, 26. Axelsson, 28. Zetterberg, 45. Alfredsson - 50. Ziedinš
 
Saturday 18. February, 20.00Torino
Slovakia2:1(0:0, 1:1, 1:0)USA
Goals:35. Marián Hossa, 42. Bondra - 39. Rolston
 
Sunday 19. February, 13.00Torino
Russia9:2(3:1, 3:0, 3:1)Latvia
Goals:8. Kovalčuk, 10. Sušinskij, 13. Kovalčuk, 24. Kovalčuk, 26. Kozlov, 36. Kovalčuk, 42. Jašin, 48. Malkin, 57. Ovečkin - 10. Cipruss, 59. M. Redlihs
 
Sunday 19. February, 16.00Torino
Slovakia2:1(0:1, 1:0, 1:0)Kazakhstan
Goals:40. Bondra, 49. Marián Hossa - 17. J. Koreškov
 
Sunday 19. February, 17.00Torino
USA1:2(1:1, 0:0, 0:1)Sweden
Goals:18. Modano - 8. Alfredsson, 45. Samuelsson
 
Tuesday 21. February, 11.30Torino
Latvia2:5(1:1, 0:1, 1:3)Kazakhstan
Goals:16. Tambijevs, 46. Cipruss - 8. A. Koreškov, 36. Antropov, 53. Alexandrov, 55. J. Koreškov, 59. J. Koreškov
 
Tuesday 21. February, 20.00Torino
Sweden0:3(0:1, 0:0, 0:2)Slovakia
Goals:16. Bondra, 47. Marián Hossa, 59. Suchý
 
Tuesday 21. February, 20.30Torino
USA4:5(1:2, 1:1, 2:2)Russia
Goals:19. Rolston, 40. Gionta, 45. Gomez, 51. Cole - 10. Koroljuk, 11. Malkin, 35. A. Markov, 50. Ovečkin, 52. Kovaljov
 
TeamGPWTLScoreP
1.  Slovakia550018:810
2.  Russia540123:118
3.  Sweden530215:126
4.  USA511313:133
5.  Kazakhstan51049:162
6.  Latvia501411:291

Quarterfinal
 
Wednesday 22. February, 17.30Torino
Finland4:3(2:1, 2:1, 0:1)USA
Goals:10. Peltonen (J. Jokinen, S. Salo), 13. S. Salo, 26. O. Jokinen (Peltonen), 38. O. Jokinen - 14. Knuble (Schneider, Weight), 22. Schneider (Rafalski, Conroy), 56. Gionta (Drury, Cole)
Stats:Referees: Devorski (Canada) - Miller (Canada), Mášik (Slovakia), Exclusion: 8:10, Exploitation: 2:1, Spectators: 6691
 
Wednesday 22. February, 16.30Torino
Switzerland2:6(1:2, 0:3, 1:1)Sweden
Goals:9. Streit (Della Rossa, Plüss), 41. Lemm (Rüthemann) - 4. H. Sedin (D. Sedin, Lidström), 14. Modin (Forsberg, Alfredsson), 23. Zetterberg (Holmström, K. Jönsson), 30. Sundin (Lidström, Alfredsson), 33. Sundin (Forsberg, D. Tjärnqvist), 49. Pahlsson (Alfredsson, Axelsson)
Stats:Referees: Marouelli (Canada) - Nelson (USA), Šeljanin (Russia), Exclusion: 4:1, Exploitation: 0:2, Spectators: 2970
 
Wednesday 22. February, 20.30Torino
Russia2:0(0:0, 0:0, 2:0)Canada
Goals:42. Ovečkin (Kozlov), 60. Kovaljov (A. Markov)
Stats:Referees: Larue (USA) - Sericolo (USA), Karlsson (Sweden), Exclusion: 8:9, Exploitation: 2:0, Spectators: 4130
 
Wednesday 22. February, 21.30Torino
Slovakia1:3(0:1, 0:1, 1:1)Czech Republic
Goals:44. Gáborík (Marián Hossa) - 13. Ručinský, 29. Hejduk (F. Kaberle, Ručinský), 60. Straka
Stats:Referees: Van Massenhoven (Canada) - Racicot (Canada), Fonselius (Finland), Exclusion: 7:4, Exploitation: 2:1, Spectators: 6893
Semifinal
 
Friday 24. February, 16.30Torino
Sweden7:3(2:1, 4:2, 1:0)Czech Republic
Goals:1. Modin (M. Sundin, Forsberg), 14. Axelsson (Lidström, Kronwall), 22. H. Sedin (D. Sedin), 24. Bäckman (Alfredsson), 28. J. Jönsson (K. Jönsson, Samuelsson), 39. Alfredsson (Axelsson), 57. Holmström (Zetterberg)- 4. Kuba (Straka, Prospal), 31. Hemský (Jágr, Židlický), 32. Prospal (Výborný)
Stats:Referees: Marouelli (Canada) - Racicot (Canada), Hämäläinen (Finland), Exclusion: 3:4, Exploitation: 1:1, Spectators: 8071
 
Friday 24. February, 21.30Torino
Finland4:0(1:0, 2:0, 1:0)Russia
Goals:7. Peltonen (Timonen), 30. Lydman (S. Koivu), 34. S. Koivu (Timonen, Selänne), 50. O. Jokinen (Peltonen, N. Kapanen)
Stats:Referees: Van Massenhoven (Canada) - Mášik (Slovakia), Sericolo (USA), Exclusion: 7:4, Exploitation: 2:1, Spectators: 6893

About 3rd place
 
Saturday 25. February, 20.30Torino
Czech Republic3:0(1:0, 1:0, 1:0)Russia
Goals:5. Erat (Výborný, Lang), 27. Židlický (Jágr, Lang), 60. Straka (Erat)
Stats:Referees: Andersson (Sweden) - Karlsson (Sweden), Miller (Canada), Exclusion: 7:3, Exploitation: 1:0, Spectators: 8379

Final
 
Sunday 26. February, 14.00Torino
Finland2:3(1:0, 1:2, 0:1)Sweden
Goals:15. Timonen (Selänne), 35. Peltonen (J. Jokinen, O. Jokinen) - 25. Zetterberg (Samuelsson, Bäckman), 34. Kronwall (Zetterberg), 41. Lidström (M. Sundin, Forsberg)
Stats:Referees: Devorski (Canada) - Nelson (USA), Mášik (Slovakia), Exclusion: 7:7, Exploitation: 1:2, Spectators: 8274

Teams
 
Czech RepublicGroup A
Goalkeepers:Dominik Hašek (Ottawa), Tomáš Vokoun (Nashville), Milan Hnilička (Liberec)
Defense:Pavel Kubina (Tampa Bay), Jaroslav Špaček (Chicago), Marek Židlický (Nashville), František Kaberle (Carolina), Tomáš Kaberle (Toronto), Filip Kuba (Minnesota), Marek Malík (New York Rangers)
Offensive:Martin Ručinský (New York Rangers), Martin Straka (New York Rangers), Jaromír Jágr (New York Rangers), Milan Hejduk (Colorado), David Výborný (Columbus), Václav Prospal (Tampa Bay), Robert Lang (Detroit), Petr Čajánek (St. Louis), Rostislav Olesz (Florida), Aleš Hemský (Edmonton), Jan Bulis (Montreal), Martin Erat (Nashville), Patrik Eliáš (New Jersey)
Coachs:Alois Hadamczik, Mojmír Trličík a Ondřej Weissman
 
GermanyGroup A
Goalkeepers:Olaf Kölzig (Washington Capitals), Robert Müller (Krefeld Pinguine), Thomas Greiss (Kolín nad Rýnem)
Defense:Sascha Goc (Adler Mannheim), Christian Ehrhoff (San Jose Sharks), Christoph Schubert (Ottawa Senators), Stefan Schauer (Norimberk Ice Tigers), Andreas Renz (Kolín nad Rýnem), Alexander Sulzer (Düsseldorf Metro Stars), Lasse Kopitz (Kolín nad Rýnem)
Offensive:Dennis Seidenberg (Philadelphia Flyers), Stefan Ustorf (Eisbären Berlín), Jochen Hecht (Buffalo Sabres), Marco Sturm (Boston Bruins), Daniel Kreutzer (Düsseldorf Metro Stars), Alexander Barta (Hamburk Freezers), Tomáš Martinec (Norimberk Ice Tigers), Eduard Lewandowski (Kolín nad Rýnem), Klaus Kathan (Düsseldorf Metro Stars), Marcel Goc (San Jose Sharks), Michael Hackert (Frankfurt Lions), Petr Fical (Norimberk Ice Tigers), Jan Benda (Chemopetrol Litvínov)
 
SwitzerlandGroup A
Goalkeepers:David Aebischer (Colorado), Marco Bührer (Bern), Martin Gerber (Carolina),
Defense:Severin Blindenbacher, Mathias Seger (oba Curych), Goran Bezina (Ženeva), Olivier Keller (Basilej), Martin Steinegger (Bern), Mark Streit (Montreal), Julien Vauclair (Lugano)
Offensive:Flavien Conne, Sandy Jeannin, Kevin Romy (všichni Lugano), Patric Della Rossa, Paul DiPietro, Patrick Fischer (všichni Zug), Marcel Jenni, Romano Lemm (oba Kloten), Thierry Paterlini, Adrian Wichser (oba Curych), Martin Plüss (Frölunda), Ivo Rüthemann, Thomas Ziegler (oba Bern)
 
CanadaGroup A
Goalkeepers:Martin Brodeur (New Jersey), Roberto Luongo (Florida), Marty Turco (Dallas)
Defense:Rob Blake (Colorado), Adam Foote (Columbus), Ed Jovanovski (Vancouver), Scott Niedermayer (Anaheim), Chris Pronger (Edmonton), Robyn Regehr (Calgary), Wade Redden (Ottawa)
Offensive:Vincent Lecavalier, Brad Richards, Martin St. Louis (všichni Tampa Bay), Ryan Smyth (Edmonton), Joe Sakic (Colorado), Simon Gagne (Philadelphia), Jarome Iginla (Calgary), Shane Doan (Phoenix), Todd Bertuzzi (Vancouver), Dany Heatley (Ottawa), Kris Draper (Detroit), Rick Nash (Columbus), Joe Thornton (San Jose)
 
ItalyGroup A
Goalkeepers:Günther Hell, Jason Muzzatti (oba HC Bolzano), René Baur (Senfter Valpusteria)
Defense:Michele Strazzabosco, Armin Helfer, Christian Borgatello (všichni Milán Vipers), Florian Ramoser (HC Bolzano), André Signoretti (SG Cortina), Carter Trevisani (Asiago Hockey), Robert Nardella (Rockford IceHogs/UHL)
Offensive:John Parco, Jason Cirone, Giulio Scandella, Lucio Topatigh (všichni Asiago Hockey), Stefano Margoni, Stefan Zisser (oba HC Bolzano), Mario Chitarroni, Joe Busillo (Milán Vipers), Giorgio De Bettin, Anthony Tuzzolino (SG Cortina), Manuel De Toni (Alleghe Hockey), Luca Ansoldi (Ritten Sport), Anthony Iob (Klagenfurt)
 
FinlandGroup A
Goalkeepers:Miikka Kiprusoff (Calgary), Kari Lehtonen (Atlanta), Fredrik Norrena (Linköping)
Defense:Aki-Petteri Berg (Toronto), Toni Lydman (Calgary), Teppo Numminen (Buffalo), Joni Pitkänen (Philadelphia), Sami Salo (Vancouver), Kimmo Timonen (Nashville), Ossi Väänänen (Colorado)
Offensive:Niko Kapanen, Jere Lehtinen, Antti Miettinen (všichni Dallas), Jukka Hentunen, Ville Peltonen (oba Lugano), Olli Jokinen (Florida), Sami Kapanen (Philadelphia), Mikko Koivu (Minnesota), Saku Koivu (Montreal), Antti Laaksonen (Colorado), Jarkko Ruutu (Vancouver), Tuomo Ruutu (Chicago), Teemu Selänne (Anaheim)
 
RussiaGroup B
Goalkeepers:Nikolaj Chabibulin (Chicago), Jevgenij Nabokov (San Jose), Ilja Bryzgalov (Anaheim)
Defense:Darius Kasparaitis, Fjodor Tjutin (oba NY Rangers), Sergej Gončar (Pittsburgh), Alexej Žitnik (NY Islanders), Anton Volčenkov (Ottawa), Andrej Markov (Montreal), Daniil Markov (Nashville), Dmitrij Bykov (Dynamo Moskva)
Offensive:Maxim Sušinskij, Alexander Charitonov (oba Dynamo Moskva), Pavel Dacjuk (Detroit), Ilja Kovalčuk (Atlanta), Alexej Jašin (NY Islanders), Alexej Kovaljov (Montreal), Alexender Ovečkin (Washington), Viktor Kozlov (New Jersey), Maxim Afinogenov (Buffalo), Alexej Žamnov (Boston), Alexender Frolov (Los Angeles), Jevgenij Malkin (Magnitogorsk)
 
KazakhstanGroup B
Goalkeepers:Vitalij Jeremejev (Dynamo Moskva), Vitalij Kolesnik (Colorado), Sergej Ogurešnikov (Torpedo Usť- Kamenogorsk)
Defense:Arťjom Argokov, Alexej Koledajev (oba Novosibirsk), Denis Šemelin, Alexej Vasilčenko (oba Nižněkamsk), Oleg Kovalenko (Torpedo Usť-Kamenogorsk), Jevgenij Pupkov (Petrohrad), Alexej Troščinskij (Omsk), Vitalij Tregubov (Barys Astana)
Offensive:Sergej Alexandrov, Andrej Ogorodnikov, Andrej Troščinskij, Alexander Koreškov, Jevgenij Koreškov (všichni Torpedo Usť-Kamenogorsk), Fjodor Poliščuk (Petrohrad), Andrej Samochvalov (Nižnyj Novgorod), Dmitrij Upper (CSKA Moskva), Andrej Pčeljakov, Konstantin Šafranov (Křídla Sovětů), Dmitrij Dudarev (Kazaň), Nikolaj Antropov (Toronto)
 
SwedenGroup B
Goalkeepers:Henrik Lundqvist (NY Rangers), Stefan Liv (HV 71), Mikael Tellqvist (Toronto)
Defense:Nicklas Lidström, Niklas Kronwall (oba Detroit), Mattias Norström (Los Angeles), Mattias Öhlund (Vancouver), Kim Johnsson (Philadelphia), Christian Bäckman (St Louis), Kenny Jönsson (Rögle)
Offensive:Markus Näslund, Daniel Sedin, Henrik Sedin (všichni Vancouver), Henrik Zetterberg, Mikael Samuelsson (oba Detroit), Peter Forsberg (Philadelphia), Daniel Alfredsson (Ottawa), Mats Sundin (Toronto), Fredrik Modin (Tampa Bay), Samuel Pahlsson (Anaheim), Per-Johan Axelsson (Boston), Mika Hannula (HV 71), Jörgen Jönsson (Färjestad)
 
SlovakiaGroup B
Goalkeepers:Ján Lašák (Pardubice), Karol Križan (MODO), Peter Budaj (Colorado)
Defense:Zdeno Chára, Andrej Meszároš (oba Ottawa), Martin Štrbák (CSKA Moskva), Ivan Majeský (Washington), Radoslav Suchý (Columbus), Ľubomír Višňovský (Los Angeles), Milan Jurčina (Boston)
Offensive:Marián Gáborík (Minnesota), Richard Zedník (Montreal), Jozef Stümpel (Florida), Miroslav Šatan (New York Islanders), Ľuboš Bartečko (Lulea), Marcel Hossa (New York Rangers), Pavol Demitra (Los Angeles), Ladislav Nagy (Phoenix), Michal Handzuš (Philadelphia), Marek Svatoš (Colorado), Peter Bondra, Marián Hossa (oba Atlanta), Richard Kapuš (Novokuzněck)
 
LatviaGroup B
Goalkeepers:Arturs Irbe (Salcburk), Edgars Masalskis (Almetěvsk), Sergejs Naumovs (Chimik MO)
Defense:Viktors Ignatěvs (Linec), Rodrigo Lavinš (Brynäs), Karlis Skrastinš (Colorado), Sandis Ozolinš (Anaheim), Agris Saviels (Nižnyj Novgorod), Atvars Tribuncovs (Mora), Arvids Rekis (Augsburg), Georgijs Pujacs (Riga 2000)
Offensive:Aigars Cipruss, Girts Ankipans, Armands Berzinš (všichni Riga 2000), Herberts Vasiljevs (Krefeld), Aleksanders Niživijs (Nižnyj Novgorod), Aleksejs Semjonovs (Malmö), Grigorijs Pantelejevs (Dmitrov), Maris Ziedinš (Greenville), Leonids Tambijevs (Basilej), Janis Sprukts (Hämeenlinna), Vladimirs Mamonovs (Liepaja), Mikelis Redlihs (Björklöven)
 
USAGroup B
Goalkeepers:Rick DiPietro (NY Islanders), Robert Esche (Philadelphia), John Grahame (Tampa Bay)
Defense:Chris Chelios, Mathieu Schneider (oba Detroit), Derian Hatcher (Philadelphia), Jordan Leopold (Calgary), John- Michael Liles (Colorado), Aaron Miller (Los Angeles), Brian Rafalski (New Jersey)
Offensive:Jason Blake, Mark Parrish (oba NY Islanders), Brian Gionta, Scott Gomez (oba New Jersey), Bill Guerin, Mike Modano (oba Dallas), Keith Tkachuk, Doug Weight (oba St. Louis), Erik Cole (Carolina), Craig Conroy (Los Angeles), Chris Drury (Buffalo), Mike Knuble (Philadelphia), Brian Rolston (Minnesota)

MS 200611. 04. 2006
Mistrovství světa v ledním hokeji se uskuteční v hlavním městě Lotyšska (Riga). Hrát se bude v halách Riga a Skonto.
Olympijské hry11. 04. 2006
Čeští hokejisté obsadili třetí místo a odváží si domů bronzové medaile.
Místo Průchy pojede na olympijské hry Eliáš07. 02. 2006
Petra Průchu, který si poranil koleno, nahradí na olympijských hrách Patrik Eliáš z New Jersey Devils.
Olympijské hry - slavnostní zahájení07. 02. 2006
Olympijské hry budou slavnostně zahájeny v pátek 10. února.


CZECH